סירות פיברגלס מסורתיות המיוצרות בכריתים במחיר אטרקטיבי, וביחס מחיר-תמורה מעולה.
Kreta Mare הינם סירות קלאסיות, עם אופי מיוחד, ובטווח רחב מ 6 עד 15 מ'. ולמגוון רחב של שימושים דייג, צלילה, פנאי, עבודה ועוד בתנאי ים משתנים.
Kreta Mare מייצרים סירות המוכונות לניצול מקסימלי, פונקציונאליות מירבית וחווית משתמש גבוהה, יחד עם מסוגלות גבוהה לביצוע התאמות בהתאם לצרכי הלקוח.

מפעל של Kreta Mare פועל בכריתים, יוון מאז 1970 ומעצב סירות המכוונות לניצול מקסימלי ופונקציונאליות, מתוך דאגה לחוויית משתמש גובהה, ומתן דגש על שמירה על סיפון או קבינה מרווחת בוריאציות שונות בהתאם לצרכי הלקוח.
Kreta Mare יצרה מאות סירות מאז יום היווסדה, וצברה פופולריות גבוהה בכריתים וברחבי יוון, ובעלי שיתוף פעולה נרחב עם כוחות NATO המקומיים, משמר החופים וחיל הים היווני ועוד. עבודת הפיברגלס של קרטה מרה מבוצעת ידנית  (Chopped fiberglass), לעומת רוב הסירות האחרות בשוק, תכונה המעניקה חוזק מוגבר, וכמובן את הטאצ האישי של מלאכת יד מצויינת, ומסוגלות גבוהה לבצע התאמות לבקשת המשתמש.

Kreta Mare הוקמה באי היווני כריתים ב1970 ע"י באסיליוס קלאידיס, והייתה בין החברות הראשונות בעולם שהחלה את השימוש החדשני לזמנו בפיברגלאס בבניית סירות G.R.P(פלסטיק מחוזק בסיבי זכוכית).

המפעל החל את דרכו ביצור סירות דייג קטנות לשוק המקומי, אשר נוכח לגלות במהרה את יתרונות סירות הפיברגלס, ולאור דירבון הביקוש הגובר של קהל לקוחותיה והשוק, Kreta Mare  המשיכה והרחיבה את ליין הסירות שלה במהלך השנים לסירות גדולות יותר עד 15 מטר, ולמגוון רחב של שימושים: פנאי, דייג, צלילה, עבודות ועוד, ובזכות כך וצברו פופלאריות רבה וביססה את מעמדה ברחבי כריתים, יוון והאיים.

כיום המפעל מנוהל ע"י ניק קלאידיס בנו של המייסד, המחזיק בדיפלומה של מהנדס ימי. ניק ממשיך להוביל את החברה קדימה, ומקדם שיתוף פעולה נרחב עם כוחות NATO המקומיים, משמר החופים היווני ועוד, המהווים עדות לאמון שלהם בחזון החברה: חדשנות, פיתוח, וצפי קדימה אל עבר העידן החדש, על מנת להבטיח את המסוגלת של Kreta Mare לתת את המענה לאתגרים העכשווים והעתידיים.

המורשת של Kreta-Mare

מאז ולתמיד תושבי האי כריתים נתלו בים לפרנסתם ומחייתם במלאכת הדייג, הסחר והגנה מאוייבים. כריתים הייתה ידועה בעולם העתיק כמרכז סחר ימי משגשג, שהתפרש ברחבי הים התיכון, ולימים היווה מעצמה ימית אזורית עם חיל ים מהעתיקים בעולם המשתרך עוד לתקופת הברונזה שדאג להגן לימים על האי האסטרטגי והמבודד, גם ללא שום צורך בחומות יבשתיות. המפגש של הריה התלולים של כריתים המשתפלים אל תוך הים העמוק, יחד עם רוחות, תנאי הים "וזעם האלים" אשר גם ידעו לסעור ולהשתולל במהלך השנים, הם אלו שיצרו וחישלו במהלך השנים תרבות עתיקה ומיתולוגית של יורדי ים, ומלחים עשוי ברזל, שהיו גם זקוקים לכלי שייט נאמנים שיעמדו בתלאות המסעות ואתגרים הימיים לארץ כנען ועד ספרד הרחוקה. תרבות ומסורת עתיקה זו היא שהונחלה מדור לדור, מאב לבן והיא זו שיצקה את המורשת של Kreta Mare .

שאלות ותשובות

הסירות של Kreta-Mare